Vítejte v Silva nortica

19. ledna 2008 v 18:35 | Pavel Macků |  vážně/nevážně
Možná náhodou, možná záměrně jste se proklikali na stránky věnující se době vrcholného středověku (cca 1250-1500) v jihovýchodních Čechách a v nejbližším okolí. Jedná se o nevelký kraj na hranicích Čech (Česká Kanada), Moravy (západní část Horácka) a Dolního Rakouska (Waldviertel- Lesní čtvrtka).
Pomyslnou hranici vymezíme na severu městy Deštná a Počátky, na východě Telčí a Jemnicí, jih uzavírají Slavonice a rakouské Litschau (Libčov) a hranici západní tvoří Kardašova Řečice (obr. 1.).
Tvorbu stránek zapříčinila především autorova záliba v archeologii, historii (hlavně 14. století), "historickém šermu", ožívající historii (tzv. living history) a v neposlední řadě také jistý patriotismus k rodišti, které je plné historie a nádherné přírody. Jistou úlohu zde sehrála i moje povaha nutící mě neustále něco vyrábět či tvořit.
Zpočátku by se tu měly objevovat především shrnující články o jednotlivých zajímavých lokalitách (J. Hradec, Landštejn, Pfaffenschlag…), později snad přibudou specifičtěji zaměřené články převážně o hmotné kultuře sledované oblasti a doby, doprovázené fotografiemi, které jsem za léta "posbíral" po okolí.
Buďte pamětlivi, že na všechny fotky a obrázky nacházející se na těchto stránkách mám autorské právo. Veškeré převzaté informace či fotky budou náležitě citovány. Odborné články berte prosím kriticky, neb s internetem jde ruka v ruce blbost :)
Nechť se vám zde líbí. Třeba zde najdete tip na výlet či téma k přemýšlení. Splupráce bude vítána.
Maser
Obr. 1. Mapa sledované oblasti
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama