Bitva Batelov 18. 4. 2009

18. dubna 2009 v 23:03 | Kačka Šilarová, Pavel Macků |  historický šerm
Dnes jsme si zajeli s několika sty spoluobčany opět po roce rozbít hubu. Nemuseli jsme jezdit do Ústí za fašounama a jinýma blbečkama, ale stačilo zajet do Batelova nedaleko Jihlavy, kde se konal další ročník bitvení. Akce byla vsazena k roku 1436 (jestli si to pamatuju dobře) a my, "ti zlí", jsme se vraceli z drancování jisté vesnice, přičemž se před námi vyloupla tvrz, kterou jsme chtěli vzít jedním šmahem. Trošku se to zkomplikovalo a zápletka byla na světě :)
Opět jsme se otočili jen na odpolední bitvu. Počasí z počátku hrozilo, ale nakonec se naštěstí vyvedlo.
Oproti loňskému ročníku mě velmi potěšilo přitvrzení v boji (tak u půlky bojujících), více lepšího vybavení (z 10 lidí vzrostl počet na 15), nepřátelská formace (na poprvé jsem jí proběhl, ale napodruhé už nás solidně válcovala), výborný langoše od maminky :) (modří vědí), známí které jsem dlouho neviděl (a kterým se omlouvám že jsem se nerozloučil při odjezdu), prodloužení bojůvek a někteří výrobci s litými nákončími, přezkami a dalšíma srandičkama, který jsem sháněl několik let.
Mínusy- opět několik ujetých nesmrtelných kecek (obzvláště jeden s kožešinama na hlavě!), spousta ožralých (koukám pořadatelským směrem)...

Fotila Kačka (proto jsem na každý druhý fotce), ale bohužel jsem zapomněl dát na foťák lepší objektiv, takže je to víceméně z dálky. To naštěstí neřešil Adam, jehož link s fotkama sem ještě dodám. Našich fotek je přes 200, smáznul jsem jen ty hodně nezaostřené, ostatní jsem nechal:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama