Sraz Karlovců - Karlovská sbierz 2009

26. července 2009 v 22:42 | Pavel "maser" Macků |  historický šerm
Na pozvání pana Heřmana z Hradce se sjelo několik pánů z celých Čech, Moravy i Slezska na loveckou kratochvíli pořádanou na jeho dominiu. Hofmistrem setkání byl jmenován pan Zdeslav Nezabudický z Nezabudic, který se ujal svěřené funkce nadmíru dobře.
Po pátečním příjezdu pánů s družinami, jejich ubytování a seznámení se s novými tvářemi proběhla diskuze o nastávající kratochvíli a seznámení účastníků o cílech, náplni a možností v projektu Doba Karlova.
Sobotní dopoledne trávili pánové v doprovodu svých družin na procházce lesem a lovem ptáků, načež jim skřížil cestu rys který byl také skolen. Následovaly střelby "ku jelenu" a vyvrcholením byl lov divoké svině, která díky velké rychlosti pánům dlouho unikala. Nakonec však přeci jen byla zasažena a za bouřlivého smíchu panstva byl kanec pronásledován družiníky s kopím, kteří ho dorazili.
Někteří páni pro ukrácení chvíle nastoupili i do přátelského bojového utkání, jehož heroldem se stal pan Přemysl z Vilímova. Boje byly tuhé a k nejsilnějším zážitkům jistě patřilo postupné likvidování oponetových štítů panem z Maškovce či rychlá a přesná dýka mečíře Jindřicha. Nejlepším bijcem se stal pan Smil z Ledče.
Mezitím již probíhaly přípravy na hostinu doplněné i o ulovenou svini a také nás návštěvou poctili naši dědové a otcové hodující v táboře nedaleko od nás.
Při hostině byla probrána politika vítkovského dominia, schopnosti našeho krále a císaře Karla, ale v jejím rámci byl vyhlášen i král lovu, kterým se stal pan Smil z Ledče. I jeho družiník Vladislav řečený Kuře doznal zásluh za pomoc při pánově lovu a byl náležitě odměněn. Jeden z přípitků patřil i panu Zdeslavovi, který ten den slavil své narozeniny. Zpestřením jistě byl pro společnost hubanevymáchaná Přibík, který systematicky likvidoval uloveného kance za neustálého odmlouvání a vytáček ohledně svých poviností a rychtář Žito, který jen tak tak unikl vsazení do klády za "ztracený" francouzský sýr svého pána Zdeslava. Nutno podotknout, že na úspěchu hostiny, jakož i ostatní stravy se vrchovatou měrou postarala kuchyň v čele s Kačkou, služebnou pána z Borotína.


Iluminační krabička Heřmana z Hradce zachytila toto


Opravdu SKVOSTNÉ iluminace od Kuřete zde

Veškerá Tuhomírova videa najdete zde


a pár z nich je na ochutnání níže:


 


Komentáře

1 Heřman z Hradce, alias maser, alias Pavel, alias schizofrenik :) Heřman z Hradce, alias maser, alias Pavel, alias schizofrenik :) | 27. července 2009 v 23:05 | Reagovat

Jak se vám akce líbila? Návrhy, připomínky i kritku si rád vyslechnu.

2 nextstr nextstr | Web | 17. června 2015 v 13:24 | Reagovat

pohádka чтоли? ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama