Karlovská sběř 17.-19. 8. 2012

20. srpna 2012 v 10:53 | Pavel Macků |  historický šerm
Kmenová akce projektu Doba Karlova proběhla v komorním duchu členské základny, kterou doplnili hosté z projektu Markrabských válek.

Zápletka byla vytvořena na základě událostí s předáním hodnosti velitele šiku sv. Václava panu Ješku z Vartemberka, kterého při té příležitosti pozval na své panství pan Heřman z Hradce. Den probíhal formou kratochvilných zábav: panstvo se se svým doprovodem rozestřílelo na turnaji ve střelbě z luku pořádané panem Konrádem z Teufelsburgu, načež se po svačině odebralo do lesa k lovu zvěře.
Přes den probíhaly převážně ve stínu lesa hry, jednání a další zábava, z níž nejlépe hodnoucenou byla hra pana krále heroldů Zdeslava z Nezabuditz zvaná špalíčky. Král heroldů spolu s druhým soudcem panem Konrádem z Teufelsburgu provázeli celým dnem a odpoledne organizovali a řídili turnaj, v němž se utkali jak urození, tak i neurození. Vítězem se stal pan Bohuše ze Starče a Holoubka a Oldřich Pluh z Rabštejna.
Nutný oddech po duelech vyplnil shon při přípravě hostiny pod vedením pana Smila z Nových Hradů a jeho choti Kristýny. Hostina o 12ti chodech s tanci, hudbou, předáváním darů a cen z turnaje se protáhla hluboko do rána.

Hlavním iluminátorem byla zvolena paní Kuna a její obrazovou kroniku naleznete zde:


něco málo mých obrázků pak zde:


fotky Skóři a Wendy:fotky a videa od Josifa:

a poslední album od Novohradských:


 


Komentáře

1 lewiss lewiss | Web | 28. září 2016 v 5:42 | Reagovat

půjčka ihned bez doložení příjmu 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama