Heraltický turnaj, 27. - 29. 9. 2013

29. září 2013 v 23:06 | Pavel Macků |  historický šerm
Svatováclavský turnaj byl uspořádán na počest zásnub pana Bohuše ze Starče s pannou Eliškou z Hodic. Akce byla datovaná široce mezi roky 1330-1420 a celé časové období bylo reprezentováno pány z různých projektů.Hlavní, sobotní program byl částečně volně přístupný i veřejnosti, tudíž byla zastoupena i složka edukační :).
Turnaj předcházel lenní slib Pavla ze Sovince panu Heřmanu z Hradce, následovalo klání lehkooděnců, těžkooděných pánů a skupinový boj (buhurty, kruh zrady). Vítězem lehkooděnců se stal Žvejk, z pánů se stal vítězem Bohuš ze Starče a v klání družin vyhrál "mix" Sovinec-Hradec-Nové Hrady.
Večerní program byl koncipován jako slavnostní hostina, kde proběhlo několik přípitků zasnoubenému páru s předáním darů, krátká modlitba a čtyřchodová večeře, kde mj. nechyběla výborně připravená játra, kuřecí či vepřové maso s omáčkami a medovník jako zákusek.
Dle mého soudu jedna z nejlepších akcí sezony.

Fotografie jako vždy budou postupně přibývat:Mých pár fotek (hlavně lenní slib pána ze Sovince): http://silva-nortica.rajce.idnes.cz/Heraltice_-_turnaj%2C_28._9._2013/ 


Komentáře

1 euryale euryale | Web | 5. října 2016 v 14:48 | Reagovat

ber půjčku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama